LMIIA pikets Latvijas mūzikas izglītības atbalstam

Sveiki, draugi!

Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācija (LMIIA) pēc vairāku gadu inteliģentas diskusijas (precīzāk - monologa) ar Kultūras ministriju, Ministru kabinetu, Saeimu, Pašvaldību savienību rīko piketu šā gada 31.05 no pl.11.30 līdz 13.00 iepretim Ministru kabineta ēkai zaļajā zonā - skvērā. Parādīt, ka esam; ka esam dzīvi, kā Līvi :)

Mums ir apnicis dzīvot ar Kultūras ministrijas jau vairākus gadus atvēlēto "legalizēto" ar Ministru kabineta noteikumu palīdzību algu 290 EUR apmērā.

Klāt nācis fakts, ka jaunajā pedagogu modelī mūsu skolotāji vispār netika iekļauti, tagad "piespiedu kārtā" tika iekļauti, tikai BEZ FINANSĒJUMA SEGUMA (skaidrībai pielikumā viena no nosūtītajām daudzajām vēstulēm gan Ministru kabinetam, gan Kultūras un Izglītības un zinātnes ministrijām, gan Pašvaldību savienībai).

Ja jums tas ir interesanti vai šķiet svarīgi, lūdzu, esiet ar mums kopā - ja ne fiziski, tad morāli!

Un vēl - mēs piketēsim, izmantojot gan mūzikas instrumentus, gan plakātus. Gaidīsim no jums kādu oriģinālu saukli šajā sakarā. Kad apkoposim, originālākā saukļa autoram garantējam balvu!

Piemēram:
Kad Dziesmu svētki, tad ordeņi; kad Kultūrizglītība, tad figa (l.Paukšte)

Ministru kabinetam

Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācija (LMIIA) vēršas pie Ministru kabineta (MK) ministriem ar lūgumu atbalstīt pašvaldību mūzikas un mākslas skolu pedagogu un vadītāju centienus aizsargāt un saglabāt savas skolas, skolotājus, audzēkņus, pašu izglītību, galu galā, Latvijas kultūru un mūzikas nozari.

Mēs darām zināmu, ka šodien valsts ar Kultūras ministrijas (KM) un MK svētību nodrošina mūzikas skolu pedagogu atalgojumu tikai apmēram 70% apmērā (mākslas skolām – apmēram 90% apmērā). Praktiski tas nozīmē, ka mūzikas skolu pedagogu minimālā alga sastāda nevis 420 EUR, bet 290 EUR (mākslas skolu pedagogu minimālā alga – 380 EUR). Tā kā skolu direktori atbilstoši likumam nedrīkst maksāt tādas algas, tad viņi ir spiesti samazināt skolu izglītības programmu mācību plānus, samazināt audzēkņu skaitu, samazināt pedagogu likmes, diedelēt nepieciešamo finansējumu savās pašvaldībās.

Sakarā ar augstākminēto, lūdzam steidzami novērst šo netaisnību, grozot 2011.gadā pieņemtos krīzes laika diktētos MK Noteikumus Nr.1035, iestrādājot tajos šodienas reālos izglītības programmu koeficientus.

Otrs mūsu lūgums ir saistīts ar to, ka mūzikas un mākslas skolu pedagogi pēdējā brīdi pēc mūsu asociācijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA), Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrības federācijas (LKDAF) un KM iejaukšanās tika iekļauti jaunajā pedagogu atalgojuma sistēmā, taču finansējums tam nebija paredzēts. Mēs uzskatām, ka ir jāsaglabā vienota izglītības sistēma un jāizveido vienots visu pedagogu darba samaksas modelis, līdz ar to nav pieļaujama pedagogu diskriminācija atkarībā no tā, kādas ministrijas pakļautības skolā viņi strādā.

Tāpēc lūdzam izveidot pedagogu darba samaksas vienotu modeli visiem Latvijas pedagoģiskiem darbiniekiem, nodrošinot valsts finansējumu visiem pedagogiem, neatkarīgi no viņu pakļautības vai piederības.

Ar cieņu,
Aivars Broks
LMIIA priekšsēdētājs