Aktualitātes

Vispārējo klavieru koncerta Ziemas fantāzijas dalībnieki

Ziemas fantāzijas

2023. gada 6. decembrī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Kamerzālē notika vispārējo klavieru koncerts “Ziemas fantāzijas”. Šis koncerts tika rīkots pirms Ziemassvētkiem, lai katrs no audzēkņiem varētu atklāt savas «ziemas fantāzijas».

Koncertā piedalījās – Viktorija Isajeva (II kurss), Elīna Beļinska (I kurss), Rina Smane (II kurss), Ksenija Jefimova (I kurss), Annija Leikuma (I kurss), Katrīna Bogdanoviča (II kurss), Darja Jeršova (II kurss), Oļesja Gerasimova (II kurss), Karīna Rauda (II kurss).

Talantīgos audzēkņus sagatavoja tādi pedagoģi kā Lija Plotiņa, Ināra Zdanovska, Nadežda Boļšakova, Līvija Mazurova, Gaļina Simonova, Ināra Bitiņa.

Bija pārsteidzami tas, ka pirmā un otrā kursa audzēkņi spēja atskaņot gan vienkāršus skaņdarbus, ar pārmērīgu graciozitāti, gan sarežģītus ar vieglumu un pārsteidzošu tehniku. Ir grūti izcelt vienu atskaņotāju no visiem, jo tie spēlēja dažādu žanru skaņdarbus. Koncertā skanēja prelūdija, valsis, tango un citas klavieru miniatūras.

Gribētos atzīmēt pāris skaņdarbu, kas atstāja lielu iespaidu, to starpā bija II kursa diriģēšanas nodaļas Viktorijas Isajevas priekšnesums ar latviešu komponista Alvja Altmaņa skaņdarbu “Ainava”. Viktorija iedziļinājās komponista iecerē, attēloja ainavas maigumu un tēlainību. Tomēr I kursa ērģeļspēles nodaļas Elīnas Beļinskas Sergeja Rahmaņinova “Prelūdijas cis moll” atskaņojums satrauca un pārsteidza ar augstā līmeņa klavierspēles tehniku, enerģiju un dinamiskumu.

Visu klausītāju vārdā gribētos izteikt pateicību par radīto ziemas noskaņojumu un burvīgu koncerta fantāzijas garu.

Lai arī jūsu ziemas fantāzijas piepildas!

Informāciju sagatavoja Mūzikas vēstures un teorijas nodaļas
IV kursa audzēkne
Anastasija Vinogradova