SEZAM, atveries!

Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.2 (KA2) skolu sektora projekts
SEZAM, atveries! Dalīšanās ar entuziasmu, stāstiem un pasākumiem tūkstošgades Eiropā
(Open SESAME! Sharing Enthusiasm, Stories and Actions in Millenials’ Europe)    
2020-1-IT02-KA229-079743_2

Lidzfinanse Erasmus progr logo

Projekta pieteicējs: Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskola

Projekta ilgums: No 2020.gada 12.oktobra līdz 2022.gada 11.oktobrim

Projekta mērķis:
Erasmus + programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) skolu sektora projekta mērķis ir veicināt sadarbību starp dažādām skolām un izglītojamajiem Eiropā.

Projekta koordinators ir profesionālā vidusskola Itālijā, savukārt partneri ir skolas no Francijas, Spānijas un Vācijas.

Projekta kopsavilkums:
Aktīva pilsonība ir vairāk nekā aktīva mācīšanās. Tas nozīmē rīkoties, sākot no mūsu pašu kopienām (skolas). Projektā tiks meklēti risinājumi jauniešu ar dažādu sociālo pieredzi mudināšanai kļūt par aktīviem Eiropas pilsoņiem. Tās būs dažādas  ārpusstundu aktivitātes, stāsti, dažādu klubu izveide. Atbilstoši partneru kompetencei klubi tiks koncentrēti uz šādām interešu jomām: zinātne (iniciatīvas, eksperimenti, konkursi, mācību braucieni un tml.), debates (to apguve, aktuālas idejas), māksla un mūzika (māksla ir universāla valoda, bezgalīgas iespējas, nojauc barjeras un veido kopības sajūtu). Kā metode tik izmantots arī geokešings (Geocaching) – pārgājieni ar atraktīviem elementiem un izpēti. “Spēles metodika”, naida runas mazināšana un interneta pārvaldības procesi, profesiju maiņas nedēļa, nometne, brīvprātīgais darbs, tās ir tikai dažas no projekta idejām, kuras mēģināsim īstenot skolā. Tā kā šobrīd epidēmijas dēļ nav iespējamas viesošanās vienam pie otra, attālinātā sadarbība notiks eTwinning platformā.  Te būs izvietoti kopīgie darbi, idejas, materiāli,  apmaiņas. Projektā tiks izmantoti arī citi rīki, piemēram, skolas emuāri, YouTube kanāli, weebly.
Izglītojamie braucienos apmetīsies vienaudžu ģimenēs un paši arī uzņems viesus pie sevīm. Projekta aktivitātēs tiks pieaicinātas vietējās institūcijas un mediji.

Projekta izmaksas:
100% ES Mūžizglītības Erasmus+ programmas atbalsts: projekta kopējais finansējums – 33787.00 (trīsdesmit trīs tūkstoši septiņi simti astoņdesmit septiņi eiro).

Projekta mērķa grupa:
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas izglītojamie un pedagogi; netieša ietekme uz skolas mācību procesu, kolēģiem, vecākiem (izglītojamie apmaiņās braucienos dzīvos ģimenēs). Projekta laikā plānotas vismaz 22 izglītojamo un 8 skolotāju mobilitātes, ārvalstu viesu uzņemšana skolā.

Prezentācija (ENG) par projektā plānoto:

https://ravizzaprojects.weebly.com/uploads/9/6/0/9/96091918/open_sesame_presentation_ok.pdf

Projekta kontaktpersona:
Metodiķe Evelīna Balode,
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
mob.tālr.+37128336093