STEAM prasmes - katra audzēkņa realitāte!

koncerts Ceļojums mūzikā

Erasmus+ projekts “STEAM prasmes – katra audzēkņa realitāte” Portugālē

SBDMV audzēkņi un skolotāji kopā ar Portugāles, Zviedrijas, Beļģijas, Turcijas, Lielbritānijas projekta “STEAM prasmes – katra audzēkņa realitāte” (2019-1-UK01-KA229-061376_3) pārstāvjiem no 16.maija uzsāka īstermiņa starptautisko apmaiņas projektu Erasmus+ aktivitātes Portugālē. Projekta ietvaros skolas delegācijā apmeklēja Pilsētas domi, prezentēja izglītības pārvaldes pārstāvjiem Latvijas izglītības sistēmu, piedalījās ķīmijas radošajā darbnīcā “eksperimentālā Mazgāšanas līdzekļa izgatavošana”, mācību procesa vērošana skolā, ekosistēmas uzlabošanā “Pludmales tīrīšana” un meistarklasēs sērfošanas iemaņu apguvē ar Portugāles kolēģiem.

Projekta dalībnieki apmeklēja Portugāles galvaspilsētu Lisabonu, iepazinās ar Portugāles vēsturi un kultūras mantojumiem.

Projekta ietvaros visi dalībnieki piedalījās profesores Margarida Matosa zinātniskajā pētījumā bioķīmijā ” DNS sastāvdaļas, mutācijas un evolūcija ”. Pētījuma respondenti sniedza atbildes uz anketas jautājumiem, kas veicināja šī pētījuma attīstību. Dalībnieki modelēja pētījuma DNS rezultātus profesores vadībā.

Evolūcijas procesu turpināja izzināt ģeogrāfijas un vēstures kontekstā. Projekta dalībnieki vēroja laboratorijas un arheoloģijas darbus, kā arī noklausījās zinātniskā darbinieka lekciju. Bija iespēja redzēt retus vēsturiskos artefaktus. Aktīvā, teorētiskā un praktiskā darbība noslēdzās ar zinātnisko diskusiju.

Samuels

Mēs devāmies ceļojumā uz Portugāli, kur pavadījām vienu nedēļu. Visspožākie iespaidi man palika no  sērfošanas uz jūras viļņiem, jo es pamēģināju kaut ko jaunu, ko nekad nebiju darījis. Atpūtas laikā mēs apmeklējām Dinoparku, kur redzējām dažādu periodu dinozaurus īstajā izmērā, kādi tie bija agrāk, un, pateicoties gidam, es guvu izpratni par dažādu dinozauru sugu dzīvesveidu un īpašībām. Atrodoties Portugālē, es pilnveidoju savas zināšanas angļu valodā un ieguvu priekšstatu par valsts kultūru un nacionālajiem  ēdieniem. Pilsēta Lorenaha atstāja daudzas skaistas atmiņas manā galvā, sākot ar šaurām pilsētas ieliņām un beidzot ar kalnu grēdām un apburošo okeānu vakarā

Anna Šilko

Brauciens un Portugāli, neskatoties uz tā īso termiņu, bija ļoti krāsains un piepildīts, mēs paspējām paskatīties vairākas pilsētas, satikt un  sadraudzēties ar interesantiem cilvēkiem no dažādām valstīm, izmēģināt jaunas aktivitātes un tradicionālos ēdienus. Viens no spilgtākajiem piedzīvojumiem bija diena pie okeāna, kad mēs tīrījām pludmali, pēc kā bija sērfošanas meistarklases un dienas atlikušo laiku mēs pavadījām pludmalē, lēkājot pa viļņiem, spēlējot spēles, skatoties brīnišķīgo saulrietu un tuvāk iepazīstot viens otru. Vēl var atzīmēt, ka Portugālē ir visjaukākie cilvēki, kas mūs ļoti silti pieņēma, un visskaistākā arhitektūra. Es ļoti ceru, ka mēs turpināsim uzturēt kontaktu ar pārējiem projekta dalībniekiem, kā arī kādreiz satiksimies.

Alise Paegle

Braucot uz Portugāli es piedzīvoju savu pirmo lidošanu lidmašīnā. Man bija bail, bet vēlāk es aizmirsos. Atbraucot uz Portugāli mani bija pieņēmusi ģimene, kurā dzīvoja meitene ar vārdu Lara. Es ļoti ātri adoptējos šajā ģimenē. Otrdien, kad mums bija diena pie okeāna es un vēl daži nodega, jo Portugāles saule ir spēcīga. Šī valsts ir ļoti skaista un es vēlētos to apmeklēt vēlreiz, kā arī iesaku citiem. Šie skaistie skati, ainavas lika aizmirsties par ikdienu un šie laipnie ļaudis lika atcerēties par pozitīvo.

Gabriela Čamane

1.Esmu priecīga, ka projekta laikā bija iespēja komunicēt ar jauniešiem angļu valodā, kas man bagātināja vārdu krājumu, un ļaus arī turpmāk sarunāties brīvi citā valodā!
2. Vislielākos iespaidus radīja dzīvošana citā ģimenē, kaut arī daži ģimenes locekļi nepārzin angļu valodu, tas bija vēl interesantāk, ka nācās komunicēt izmantojot žestus, tulkojot. Kā arī neparasti bija dzīvot ar ģimeni, kuras ikdiena ir kardināli citādāka, tā bija ļoti interesanta pieredze.
3. Patika, ka būšana projektā bija ļoti daudzveidīga, bagāta ar dažādām aktivitātēm- sērfošana, dinoparka apmeklēšana, braukšana uz galvaspilsētu Lisabonu, tas viss rada neaprakstāmas emocijas!
4. Visi jaunieši, kuri bija atbraukuši no citām valstīm bija ļoti komunikabli, atvērti, draudzīgi, visi vienā mirkli atrada kopīgu valodu, it īpašs likās pēdējais vakars, kad visi kopā pie okeāna ēdām saldējumu un runājāmies.
5. Neapšaubāmi, atmiņā paliks galvenokārt Portugāles dabas ainavas, kalni, citroni uz kokiem, un saule, kura mūs sildīja un priecēja visas nedēļas garumā.

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Erasmus+ programmas īstenoto projektu “STEAM prasmes – katra audzēkņa realitāte” līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo tikai tās autoru viedokli, un Eiropas Komisijas atbalsts šīs publikācijas tapšanai nav uzskatāms par tās satura apstiprinājumu, un Komisija nekādā veidā neuzņemas atbildību par šeit ietvertās informācijas tālāku izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Projekta kontaktpersona,
Nataļja Grīnfelde